Chłodnictwo przemysłowe - Inventor Sanok 

Chłodnictwo przemysłowe

Instalacja wody lodowej

Chłodnictwo przemysłowe i jego bezawaryjność ma szczególne znaczenie w produkcji oraz biznesie.

Niezawodność instalacji chłodniczych odgrywa istotną rolę w sprawnym funkcjonowaniu wielu zakładów przemysłowych i biznesów.

Firma Inventor zapewnia rozwiązania dla linii technologicznych, gdzie chłodzenie jest koniecznością, przed którą nie da się uciec. Z powodzeniem działamy w szeroko pojętej branży chłodniczej od wielu lat.

Przemysł aerospace, automotive, narzędziowy, tworzyw sztucznych oraz wiele innych wymaga stosowania instalacji chłodzenia. Pomagamy przy opracowaniu instalacji chłodzenia na podstawie Państwa unikalnej technologii produkcji.

Prawidłowy dobór instalacji oraz urządzeń znacznie redukuje koszty eksploatacyjne wraz z zabezpieczeniem jakości i ciągłości produkcji wyrobów.

 

 

Agregaty wody lodowej jako alternatywa dla instalacji freonowych.

Współcześnie każdy rodzaj budynku posiada system wentylacji lub klimatyzacji. Dzięki odpowiedniej instalacji niezależnie od warunków panujących na zewnątrz budynku można zachować odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczaniach.

W zależności od rodzaju budynku nie we wszystkich obiektach można zastosować instalację freonową. Tutaj systemy oparte o agregaty wody lodowej znajdują swoje zastosowanie. Ekologiczne i niskie koszty użytkowania sprawia, że są to jedne z najpopularniejszych alternatyw dla instalacji freonowych.

 

Montaż agregatów wody lodowej.

Montaz agregatów wody lodowej - po zamontowaniu.

Dostarczamy profesjonalne rozwiązania dla przemysłu i biznesu w zakresie montażu agregatów wody lodowej.

Zapewniamy pełne wsparcie w realizacji inwestycji od właściwego wyboru urządzenia odnośnie do mocy, rodzaju czy przeznaczenia.

Właściwie dobrane urządzenie jest kluczem do obniżenia kosztów eksploatacji, jak i samej inwestycji.

Firma Inventor ma szerokie doświadczenie w zakresie realizacji inwestycji dla przemysłu i biznesu. Działamy kompleksowo od projektu, doradztwa po montaż i uruchomienia instalacji.

Współpracujemy z renomowanymi producentami agregatów wody lodowej.

Nasze rozwiązania są dopasowane do potrzeb inwestycji. Gwarantuje to niezawodną pracę przez długie lata.

 

 

Zapewniamy montaż w całym Podkarpaciu od Stalowej Woli, Rzeszów, Sanok po Lesko i Ustrzyki Dolne.

Zapewniamy kompleksową ofertę w zakresie chłodnictwa przemysłowego i odzysku ciepła odpadowego. Działamy w całym województwie podkarpackim. Można nas znaleźć nas nie tylko w Sanoku, ale również w takich miastach jak Dębica, Krosno, Przemyśl, Rzeszów czy Jasło.

Z powodzeniem zrealizowaliśmy wiele inwestycji w wielu miastach województwa podkarpackiego tych większych jak Rzeszów, ale również mniejszych jak Brzozów, Lesko, Strzyżów czy Ustrzyki Dolne.

Przykładamy dużą uwagę do jakości wykonania instalacji. Oferujemy pomoc przy projekcie, w doborze urządzenia i mocy oraz realizacji. Wspieramy merytorycznie, zapewniamy doradztwo techniczne i profesjonalną realizację inwestycji.

Zaufało nam wielu zadowolonych inwestorów. Zapraszamy do kontaktu, dołącz do grona zadowolonych klientów.

 

 

Dobieramy
według twoich potrzeb lub projektu inwestycji

Montujemy
masz pewność jakości wykonania instalacji

Serwisujemy
urządzenia odpowiedzialne za prawidłowe działanie systemu

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU NA WIĘCEJ PYTAŃ ODPOWIEMY TELEFONICZNIE LUB MAILOWO.

SZYBKA WYCENA

Inventor - Twoje Chłodnictwo Przemysłowe

Facebook FHU Inventor

 

 

 

Instalacje wody lodowej – agregaty i free cooling.

Nasze realizację obejmują systemy oparte o agregaty wody lodowej, free coolingu (dry cooling). Wykorzystujemy urządzenia sprawdzonych i renomowanych producentów urządzeń. Na prośbę klienta możemy zastosować urządzenia wskazane w projekcie. Działamy kompleksowo i elastycznie przy zachowaniu najwyższych standardów montażu instalacji.

 

Czym są agregaty do wody lodowej?

Agregaty wody lodowej znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle i klimatyzacji. Urządzenia dostarczają odpowiednio schłodzone powietrze lub ciecz wykorzystywaną do utrzymywania odpowiednio niskiej temperatury przy procesach technologicznych.

Urządzenie działa na zasadzie pompy ciepła lub zwykłych chłodziarek. Główną różnicą jest zastosowane medium jak woda. Nasze medium jest schładzane do odpowiedniej temperatury, a następnie przez instalacje trafia do wymiennika ciepła. Tak ogrzana ciecz wraca do naszego agregatu, by ponownie zostać schłodzona.

Czym jest lodowa woda?

Woda lodowa odpowiada w naszej instalacji za odbiór ciepła z wymienników. Najczęściej jest to zwykła woda, czasami z dodatkiem substancji zapobiegającej zamarzaniu jak glikol lub sól. Woda lodowa schładzana jest do około 6 stopni Celsjusza. Systemy oparte o wodę lodową często porównywane są do instalacji centralnego ogrzewania. W tym przypadku zamiast doprowadzania gorącej wody dostarczana jest woda lodowa.

 

Co to jest free cooling?

Instalacja wody lodowej oparta o free cooling

Urządzenia free cooling wykorzystują powietrze zewnętrzne do schładzania medium roboczego, jakim jest woda. Niekiedy nazywane dry coolery, ze względu na sposób chłodzenia powietrzem medium roboczego.

W zależności od temperatury na zewnątrz wydajność urządzenia może się zmieniać. W ciągu roku od 8 do 10 miesięcy urządzenie może pracować w trybie free coolingu, czyli w trybie chłodzenia powietrzem.

W sezonie przejściowym lub letnim system może korzystać z agregatów chłodniczych, jak to ma miejsce wyżej opisanych agregatach wody lodowej.

Pomimo pewnych ograniczeń system oparty na freecoolingu doskonale się sprawdza w zakładach przemysłowych czy serwerowniach.

Wszystko zależy od indywidualnej charakterystyki i zapotrzebowania na chłód.

 

 

Zapewniamy kompleskowy montaż instalacji wody lodowej i urządzeń chłodniczych - przemysłowych na terenie całego Podkarpacia między innymi:

|   BRZOZÓW   |   DĘBICA    |   JAROSŁAW   |   JASŁO  |   KOLBUSZOWA |   KROSNO   |   LESKO   |   LEŻAJSK   |   LUBACZÓW   |   ŁAŃCUT   |   MIELEC   |   NISKO   |   PRZEMYŚL   |   PRZEWORSK   |   ROPCZYCE   |   RZESZÓW   |   SANOK   |   STALOWA WOLA   |   STRZYŻÓW   |   TARNOBRZEG   |   USTRZYKI DOLNE   |