Rekuperacja dla Domu - FHU Inventor 

Rekuperacja dla Domu

Instalacja kanałów rekuperacji na budowie. Widać korytarz i gołe ściany bez tynków. Rekuperacja: instalacja jest rozprowadzona po podłodze. W tle widać montera przy skrzynce narzędziowej. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w domu potocznie zwana rekuperacją przy obecnych standardach i technice to konieczność w budownictwie energooszczędnym. Realizujemy inwestycje z gotowych projektów lub gdy takowych brak, dostarczamy indywidualne rozwiązanie zgodne z potrzebami Klienta. Pomagamy na każdym etapie projektu i realizacji od projektu, realizację po serwis.

Dzielimy finansowanie inwestycji w taki sposób aby każdy kto z nami pracuje mógł etapowo zrealizować całość inwestycji. W dobie  dostępnych rozwiązań jesteśmy w stanie dobrać taki system, który spełni każde wymagania. Dla najbardziej wymagających Klientów wprowadzamy rozwiązania monitorowania parametrów instalacji wraz z możliwością diagnozy oraz wprowadzania zmian na odległość.

Przy dzisiejszych technologiach musimy pamiętać że tylko instalacja dobrze wykonanej rekuperacji pozwoli nam utrzymać parametry komfortu powietrza oraz przyczyni się do znacznych oszczędności finansowych dzięki zminimalizowaniu strat energii!

 

Skontaktuj się z nami już dziś!

Zadzwoń Lub Napisz!

 

Wentylacja z odzyskiem ciepła do domu

Wentylacja z odzyskiem ciepła przeznaczona do budynków mieszkalnych nosi nazwę rekuperacja lub wentylacja nawiewno-wywiewna, składa się z kilku podstawowych elementów:

  • zewnętrznych czerpni powietrza, dzięki którym zasysane powietrze,
  • głównej jednostki, centrali wentylacyjnej składającej się z wentylatorów nawiewnego i wywiewnego oraz wymiennika ciepła,
  • systemu kanałów wentylacyjnych, rozprowadzonych w odpowiedni sposób po budynku,
  • systemu filtrów, które zatrzymują, zanieczyszczenia w tym smog,
  • wyrzutni powietrza przez które usuwane jest zużyte powietrze.

Cały system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, opiera się na prostej zasadzie, aby zużyte powietrze opuszczające budynek oddało swoje ciepło powietrzu świeżemu, wpływającemu do domu. Cały proces zachodzi w centrali rekuperacyjnej, po przez wymiennik ciepła. Świeże powietrze zewnątrz dostaje się do systemu wentylacyjnego przez czerpnie, następnie zostaje przefiltrowane i ulega ogrzaniu przez ciepłe zużyte powietrze z budynku, wewnątrz centrali wentylacyjnej (rekuperacja). Odzysk ciepła w zależności od budowy, modelu rekuperatora może wahać się w granicach 30-50%. Więcej informacji na temat rekuperacji w artykułach, poniżej.

 

Skontaktuj się z nami już dziś!

Zadzwoń Lub Napisz!

 

Montaż wentylacji z odzyskiem ciepła, rekuperacja na terenie całego województwa podkarpackiego w tym:

W tym dziale: