Powietrzne Pompy Ciepła
Pompy ciepła
Powietrzne pompy ciepła wykorzystują energię cieplną zawartą w powietrzu, które znajduje się na zewnątrz budynku. Pozyskana energia jest wykorzystywana do skutecznego, taniego i ekologicznego ogrzewania. Urządzenie może bezpośrednio ogrzewać powietrze w domu lub wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
Systemy pomp ciepła z roku na rok, zyskują na popularności. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych urządzeń grzewczych. Szczególnie gdy nie mamy dostępu do mediów i chcemy korzystać z niemal bezobsługowego ogrzewania. Instalacja oparta o powietrzną pompę ciepła doskonale się sprawdza jako główne źródło ciepła, bądź dodatkowe w całym okresie grzewczym.
Powietrzna pompa ciepła może zostać zamontowana w istniejącej kotłowni, gdzie wcześniej ogrzewaliśmy dom innym źródłem ciepła. System grzewczy korzystający z powietrznej pompy ciepła doskonale współpracuje z instalacją fotowoltaiczną. Wyprodukowany prąd zużywamy na własne potrzeby ogrzewania, bądź chłodzenia niwelując niemalże całkowicie opłaty za pobór energii.
Skontaktuj się z nami już dziś!
Komfortowe ogrzewanie Twojego domu przyjazne środowisku
Powietrzne pompy ciepła stanowią nowoczesne i energooszczędne źródło ciepła przyjazne środowisku. System ogrzewania oparty o powietrzną pompę ciepła to wysoki komfort użytkowania, gwarancja niezawodności. Brak potrzeby transportu i składowania opału, możliwość sterowania za pomocą aplikacji pozwala w pełni kontrolować zużycie prądu i pracę urządzenia. Dzięki wysokiej wydajności wybór pompy ciepła stanowi jednym z bardziej oszczędnych i ekologicznych sposobów ogrzewania domu i wody użytkowej.
Kompleksowy montaż pompy ciepła
Nasza pozycja na rynku to wynik rzetelnej pracy i profesjonalnego podejścia do każdej inwestycji. Dostarczamy kompleksowe usługi montażu powietrznych pomp ciepła na terenie całego województwa podkarpackiego. Decydując się na montaż przez firmę Inventor, masz pewność odnośnie do doboru urządzenia i jakości montażu. Oferujemy montaż znanych i sprawdzonych urządzeń jak Panasonic, LG, Hisense. Na prośbę klienta montujemy urządzenia innych producentów.
W trakcie realizacji inwestycji zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne od projektu po montaż pompy ciepła. Doradzamy i dobieramy system na podstawie potrzeb i warunków panujących na miejscu inwestycji. Montaż realizowany jest przez zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Wybierając firmę Inventor zyskują Państwo pewność jakości montażu i niezawodności podczas użytkowania Zapraszamy do kontaktu, by poznać naszą pełną ofertę.
Dobieramy
według twoich potrzeb lub projektu inwestycji
Montujemy
masz pewność jakości wykonania instalacji
Serwisujemy
urządzenia odpowiedzialne za prawidłowe działanie systemu
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU NA WIĘCEJ PYTAŃ ODPOWIEMY TELEFONICZNIE LUB MAILOWO.
SZYBKA WYCENA
Inventor – Twoja Pompa Ciepła
Powietrzne pompy ciepła Panasonic
Powietrzne pompy ciepła firmy Panasonic cechują się wysoką wydajnością nawet w temperaturze -20°C oraz niskim zużyciem prądu. Seria pomp ciepła Aquarea jest w całości projektowana i produkowana przez firmę Panasonic.
Minimalistyczne wzornictwo nadaje produktom firmy Panasonic estetyczny wygląd przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności. Otrzymanie prestiżowej nagrody w dziedzinie wzornictwa Good Design Award za urządzenia typu All-in-One i split w kategorii osiągów, energooszczędność, mówi samo za siebie.
Systemy Panasonic to gwarancja energooszczędności we wszystkich zakresach od klimatyzacji, ogrzewania przy zapewnieniu najwyższej jakości i komfortu użytkowania. Decydując się na urządzenia marki Panasonic, wybieramy czystszy, bezpieczny, oszczędny i bardziej ekologiczny sposób ogrzewania niż tradycyjne źródła ciepła takie jak gaz, olej czy ogrzewanie elektryczne.
Powietrzne pompy ciepła LG
W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki zakres pomp ciepła firmy LG. Powietrzne pompy ciepła to krok w stronę poprawy jakości powietrza poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł ciepła. Zastosowanie wydajnych urządzeń firmy LG to również sposób na oszczędności dla domu, firmy czy obiektu użytkowego.
Przy stale rosnących cenach paliw kopalnianych, przyszłość należy do odnawialnych i bez emisyjnych źródeł energii, jak wiatr, słońce czy energia cieplna zawarta w powietrzu. Wybierając powietrzną pompę ciepła, inwestujemy w nowoczesne i bez emisyjne rozwiązania, które zapewniają pewne źródło ogrzewania.
Pompy ciepła firmy LG dostępne są w wielu wariantach jak monoblock, split. Cechuje je wysoka wydajność grzewcza nawet przy niskiej temperaturze. Dostępne są w wielu wariantach, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów. Pompy ciepła serii Therma V to urządzenia wielosezonowe mogące ogrzewać i chłodzić pomieszczenia. Można je montować w nowych budynkach, ale również zastąpić nim tradycyjny kocioł.
Dofinansowanie powietrznej pompy ciepła
W ramach programu Czyste Powietrze można się starać o dofinansowanie pompy ciepła. Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli budynków jednorodzinnych.
Dopłata obejmuje wymianę starych i nieefektywnych pieców na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła o wysokiej wydajności. Dofinansowanie może wynosić do 30 tysięcy złotych dla poziomu podstawowego.
Dla poziomu podwyższonego zakres dopłat waha się od 37 do 47 tysięcy złotych. Najwyższy poziom dofinansowania mieści się w zakresie od 69 do 79 tysięcy złotych.
Szczegółowe warunki otrzymania dotacji znajdą Państwo na stronie: Program Czyste Powietrze
źródło: https://czystepowietrze.gov.pl/
Co to jest i jak działa pompa ciepła?
Jak sama nazwa wskazuje, pompa ciepła przypomina w pewnym zakresie zwykłą pompę hydrauliczną. W pewnym zakresie, ponieważ czynnik roboczy pracuje w układzie zamkniętym, a obieg jest wymuszony przez pracę sprężarki. Czynnik chłodniczy stanowi swoiste medium, które służy do transportowania energii cieplnej z zewnątrz budynku do wewnątrz.
Więc jak działa pompa ciepła?
Zapewne nie raz ładowałeś zapalniczkę gazem lub korzystałeś z dezodorantu. Zauważyłeś pewnie, że podczas napełniania zapalniczki gazem można odczuć lekki chłód. Dzieje się tak z powodu praw termodynamiki. Propan-butan w postaci ciekłej, który się rozpręża, pobiera energię cieplną z otoczenia, w następstwie czego odczuwamy chłód. Gdybyśmy skierowali ten gaz do skraplacza, odzyskalibyśmy ciepło pobrane z naszej dłoni.
Naszym gazem w instalacji pompy ciepła jest czynnik chłodniczy, który podbonie jak na przykładzie raz się rozpręża pobierając ciepło z otoczenia, a następnie skrapla oddając wcześniej zgromadzone ciepło.
Z czego składa się pompa ciepła?
Powietrzna pompa ciepła składa się z dwóch głównych modułów. Jeden moduł znajduje się na zewnątrz budynku i wyposażony jest w sprężarkę oraz parownik (wężownica z lamelami). Moduł wewnętrzny (parownik) będzie miał za zadanie oddanie energii cieplnej, tym samym ogrzanie naszego domu.
Czynnik chłodniczy w postaci ciekłej dopływając do parownika, przechodzi przez zawór rozprężny. W parowniku zmienia swój stan z ciekłego w gazowy, pobierając energię cieplną z otoczenia.
W postaci gazowej przepływa do jednostki wewnętrznej, która będzie ogrzewać nasze pomieszczenie. Czynnik roboczy przepływając przez parownik, zmieni swój stan z gazowego w ciekły. Podczas tego procesu będzie oddawał energię cieplną, ogrzewając powietrze lub wodę w naszym domu. Cały proces odbywa się w obiegu zamkniętym, "przepompowując" ciepło z otoczenia domu do jego wnętrza.
Czy warto instalować pompę ciepła?
Powietrzne pompy ciepła wykorzystują ciepło zawarte w powietrzu na zewnątrz budynku.
Energia cieplna pobrana z otoczenia stanowi aż 75% energii i tylko 25% energii pochodzi z instalacji elektrycznej, tym samym ogrzewanie powietrzną pompą ciepła jest bardzo wydajne.
W zależności od wydajności pompy oraz temperatury panującej na zewnątrz budynku jej wydajność może się zmieniać. Nowoczesne pompy ciepła potrafią wydajnie pracować nawet przy -20°C, niektóre modele nawet przy -25°C.
Zalety powietrznych pomp ciepła
Oszczędność – dobrze dobrany system grzewczy oparty o powietrzne pompy ciepła potrafi znacząco obniżyć koszty eksploatacji budynku.
Niezawodność – żywotność pomp ciepła szacuje się na 20 – 25 lat bez większych napraw. W czasie użytkowania system jedynie wymaga przeprowadzania przeglądów okresowych. Tak jak to ma miejsce np. w przypadku pieców gazowych.
Bezpieczeństwo – brak potrzeby dostarczania gazu czy opału sprawia, że pompa ciepła jest bardzo bezpiecznym urządzeniem grzewczym. Nie ma ryzyka wybuchu ani ulatniania się gazu, czy zatrucia dwutlenkiem węgla. Ogrzewanie domu systemem opartym o pompę ciepła to zdecydowanie bardzo bezpieczna opcja.
Komfort użytkowania – systemy grzewcze korzystające z powietrznych pomp ciepła są niemal bezobsługowym źródłem ciepła. Nie wymagają opału, tym samym jego transportu oraz potrzeby składowania. W zależności od modelu urządzenia, mamy możliwość sterowania instalacji poprzez aplikację.
Chłodzenie – instalacja oparta o powietrzną pompę ciepła, dzięki dodatkowej funkcji potrafi zapewnić latem chłód, całkowicie eliminując potrzebę montażu klimatyzacji.
Ekologia – pompa ciepła to system ogrzewania wolny od paliw kopalnych. W swojej pracy wymaga jedynie niewielkiej ilości prądu. Tym samym ogranicza do minimum emisje dwutlenku węgla do atmosfery. Podczas pracy wykorzystuje energie cieplną zawartą w powietrzu na zewnątrz budynku. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną możemy zminimalizować koszty do zera.
Ile kosztuje powietrzna pompa ciepła?
Podchodzimy rzetelnie do wyceny wykonania instalacji grzewczej opartej o powietrzną pompę ciepła. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, serdecznie zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza na temat inwestycji. Otrzymają Państwo szybką wycenę wstępną instalacji grzewczej dopasowaną do Państwa potrzeb.
Czemu nie podajemy kosztów montażu pompy ciepła?
Na koszt montażu pompy ciepła składa się wiele czynników, widełki podawane na różnych stronach mogą wprowadzać w błąd klientów. Przedstawiane koszty montażu pompy ciepła nie uwzględniają indywidualnych potrzeb i warunków inwestycji. Podawane wartości inwestycji rzadko są aktualizowane i taka cena niestanowi oferty.
Koszt montażu systemu grzewczego zależy od wielu czynników. Jak kubatura ogrzewanego domu, ilości mieszkańców, stopnia trudności montażu, grubości izolacji oraz dotychczasowego zużycia opału w sytuacji istniejących budynków.
Wpływ na cenę instalacji ma również model użytego urządzenia, długość przewodów i wiele innych czynników. Dowiedz się, ile faktycznie kosztuje inwestycja w pompę ciepła.
Zachęcamy do kontaktu lub wypełnienia formularza szybka wycena.
Skontaktuj się z nami już dziś!
Usługi montażu pomp ciepła powietrze – powietrze, oferujemy na terenie całego województwa podkarpackiego między innymi:
w tym dziale:
Dofinansowanie do pompy ciepła
Program czyste powietrze dla kogo ? Program czyste powietrze umożliwia skorzystanie wsparcia finansowego dotyczącego zakupu i montażu pompy ciepła do celów ogrzewania. Pompy ciepła typu powietrze-powietrze mogą pełnić nie tylko funckję grzania ale również chłodzenia,...
Czym jest pompa ciepła? | Jak działa pompa ciepła?
Budowa domu często niesie za sobą wybór źródła ciepła jakim będziemy ogrzewać budynek. Przy wyborze często pada określenie „pompa ciepła” jako jedna z opcji. Niewątpliwie jest to ekonomiczne źródło wody użytkowej i ogrzewania domu. W połączeniu z odzyskiem ciepła...
Serwis pompy ciepła – najważniejsze informacje
Pompy ciepła, ze względu na coraz bardziej restrykcyjne wytyczne Unii Europejskiej dotyczące emisji dwutlenku węgla, stają się coraz częściej pierwszym wyborem jako źródło ciepła w domach. Kluczowym atutem tego rozwiązania jest korzystanie z odnawialnego źródła...
Pompy ciepła do domu – Co na początek warto wiedzieć
Pompy ciepła zyskują coraz większą popularność jako ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie do ogrzewania, a nawet chłodzenia domów. Wykorzystując odnawialne źródła energii, takie jak ciepło geotermalne, woda gruntowa czy powietrze, pompy ciepła...
Kontakt
Specjalizujemy się w profesjonalnych instalacjach klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła i systemów chłodniczych dla klientów indywidualnych i biznesowych.
ul. Krakowska 192
38-500 Sanok