Klimatyzator do biura. Jaki klimatyzator do biura ? 

Klimatyzator do biura

Klimatyzacja w biurze to aktualnie standard. W nowych obiektach instalacja powstaje na etapie budowy. W przypadku starszych biurowców stosuje się z powodzeniem klimatyzatory typu split lub multisplit. Klimatyzacja w okresie letnim w dużym stopniu wpływa na dobre samopoczucie i skupienie pracowników, a tym samym na większą motywację oraz wydajność. Więc jaki klimatyzator do biura wybrać ?

 

Klimatyzacja do biura – zastosowanie klimatyzatora kanałowego

Kratka klimatyzatora kanałowegoKlimatyzacja kanałowa to rozwiązanie, które doskonale się sprawdza w większych obiektach. Schłodzone powietrze jest rozprowadzane za pośrednictwem kanałów do wyznaczonych pomieszczeń, unikamy potrzeby montażu jednostek wewnętrznych w każdym pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie estetyczne i wydajne, każdy z kanałów zamontowany jest w stropach lub ścianach na widoku pozostają jedynie wyloty.

Zaletą jak i wadą rozwiązania są kanały. W istniejących budynkach trzeba wykonać przeloty w przegrodach budynku, by móc rozprowadzić kanały do pomieszczeń. Takie prace podczas remontu generalnego i na etapie budowy nie stanowią większego problemu.

System kanałów jest idealnym rozwiązaniem dla nowo powstałych biurowców, klimatyzator jak i kanały są ukryte, a chłodne powietrze jest rozprowadzane po budynku za ich pośrednictwem. Unikamy tym samym problemu z doborem i montażem już na samym etapie budowy.

 

Klimatyzator typu split do biura

Montaż tego typu jest bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w małych i średnich pomieszczeniach biurowych. Dużą zaletą rozwiązania jest szybki i czysty montaż. System opiera się o dwie jednostki, zewnętrzną jak i wewnętrzną, które połączone są ze sobą niewielkim przewodem. Obecne klimatyzatory cechują się wysoką wydajnością i cichą pracą, a design z łatwością można dobrać do charakteru biura.

W zależności od sposobu umiejscowienia możemy mówić o klimatyzatorach ściennych, najczęściej wybieranych, charakteryzują się cichą pracą i niewielkimi rozmiarami. Klimatyzatory kasetonowe znajdują swoje zastosowanie w przypadku sufitów podwieszanych, a podłogowo-sufitowe mają możliwość montażu na suficie lub przy podłodze.

 

Schemat klimatyzacji multisplit.

Klimatyzator typu multisplit

Klimatyzacja multi split pozwala na zastosowanie, jednej jednostki zewnętrznej. Ma to swoją zaletę jeżeli brakuje miejsca na montaż jednostek zewnętrznych, a istnieje potrzeba chłodzenia wielu pomieszczeń. Każdy z klimatyzatorów split pracuje niezależnie od siebie, możemy dostosować temperaturę powietrza w zależności od potrzeb osób przebywających w pomieszczeniu.

 

 

Wybór klimatyzatora – na co warto zwrócić uwagę ?

Biurko, pracownik biurowy.

 

Decydując się na klimatyzator do biura, warto uwzględnić kilka aspektów:

  • Ile będziemy schładzać pomieszczeń oraz ich metraż ?

  • Ilość urządzeń elektrycznych, stanowisk (komputerów, drukarek etc.).

  • Liczba pracowników przebywających w pomieszczeniu biurowym,

  • Strona nasłonecznienia oraz wielkość powierzchni przeszklonych.

 

Jaka moc klimatyzatora do biura ?

Po zebraniu wszystkich informacji, jesteśmy wstanie dobrać moc oraz typ klimatyzacji potrzebną do efektywnego schładzania. Przyjmuje się że orientacyjnie że na 1 m2 powierzchni przypada 0,1 kW mocy klimatyzatora lub 1kW na 10 m2 pomieszczenia. Decydując się na klimatyzator warto się kierować specyfiką (ilość urządzeń) i układem własnego biura. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Klimatyzator do biura o powierzchni 28 m2.

Klimatyzator do biura KA35XR0EGZałóżmy że biurze pracuje od 3-4 osób a powierzchnia wynosi 28 m2 można przyjąć że moc schodząca musi wynosić około 2,5 kW.W tych warunkach doskonale się sprawdzi klimatyzator Hisense KA35XR0EG o mocy 3,5 kW

Klimatyzator ścienny  Moc chłodnicza: 3,500 W  Moc grzewcza: 3,900 W  Automatyczny tryb pracy  Turbo  Ochrona przed zimnym powietrzem  Rodzaj wyświetlacza: Wyświetlacz LED  zakres temperatur pracy w trybie ogrzewania (°C): -22- 24  Zakres temperatur pracy w trybie chłodzenia (°C): -15 - 43.

Dzięki zastosowaniu technologii HI-NANO klimatyzator uwalnia jony o wysokim stężeniu, tworząc zdrowe środowisko i chroniąc zdrowie. System HI-NANO, usuwa 92,6% wirusa H1N1 i sterylizuje 88,54% bakterii E.coli w ciągu 2 godzin według informacji podanych przez producenta. W ten sposób nie tyle chodzi co usuwa nie groźne patogeny, a w okresach zimowych stanowi świetne źródło ciepła.

Profesjonalną pomoc i montaż klimatyzacji oferuje firma Inventor. Wykonujemy kompleksowy montaż urządzeń klimatyzacyjnych na terenie całego województwa podkarpackiego.